Johtoryhmä

Vincitin hallitus on valinnut toimitusjohtajaksi Julius Mannin. Julius johtaa ja kehittää yhtiön liiketoimintaa ja vastaa päivittäisestä operatiivisesta johtamisesta, sekä juoksevasta hallinnosta hallituksen antamien ohjeiden ja määräysten mukaisesti. Hän myös valmistelee hallituksen käsittelyyn menevät asiat ja vastaa niiden täytäntöönpanosta, sekä vastaa siitä, että yhtiön kirjanpito on lain mukainen ja varainhoito on luotettavalla tavalla järjestetty.
Juliuksen kanssa toimii johtoryhmä, jonka vastuulla on strategian, liiketoimintojen, toimintamallien, sekä muiden yhtiön yhteisten asioiden kehittäminen, johtaminen ja toimeenpano.

 

Yhtiön johtoryhmän kokoonpano

 



Julius Manni
CEO
julius.manni@vincit.fi
+358 (0)50 424 3932
LinkedIn

Kokonaisomistus: 67 842 osaketta



Ville Houttu
CEO, Vincit USA
ville.houttu@vincit.fi
+1 4159605673
LinkedIn

Kokonaisomistus: 112 925



Anssi Kuutti
Chief Business Officer, Talent & Delivery
anssi.kuutti@vincit.fi
+358 (0)50 530 7938
LinkedIn

Kokonaisomistus: 55 405 osaketta



Jan Landén
Head of Sales & Offering, Vincit Finland
jan.landen@vincit.fi
+358 (0)50 447 5227
LinkedIn

Kokonaisomistus: 23 121 osaketta



Mari Kuha
Chief People Officer
mari.kuha@vincit.fi
LinkedIn

Kokonaisomistus: -



Henna Niiranen
Chief Business Officer, DevOps & Platform Services
henna.niiranen@vincit.fi
+358 (0)50 486 0775
LinkedIn

Kokonaisomistus: -



Teemu Uotila
Chief Operations & Legal Officer
teemu.uotila@vincit.fi
+358 (0)40 482 1965
LinkedIn

Kokonaisomistus: 7986 osaketta



Niklas Wasenius
Chief Financial Officer
niklas.wasenius@vincit.fi
+358 (0)40 525 0800
LinkedIn

Kokonaisomistus: 21 675 osaketta

Seuraavaksi Palkitseminen